Uniwersytet Jagielloński - film promocyjny

Uniwersytet Jagielloński film promocyjny / reklamowy

Zleceniodawca: Uniwersytet Jagielloński
Zdjęcia: 3 dni na planie
Montaż filmu: 7 dni
Cel filmu: pozyskiwanie studentów z krajów Europy wschodniej

 

Realizacja tego filmu promocyjnego odbywała się na potrzeby jednej z najlepszych polskich uczelni- Uniwersytetu Jagiellońskiego. Głównym założeniem produkcji filmowej było zachęcie młodych ludzi zza granicy do studiowania w Krakowie.

Bohaterką filmu jest młoda Białorusinka Yuliya, która wybrała krakowski Uniwersytet jako drogę  swojej zawodowej kariery. Yuliya ukończyła wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ, a teraz poszerza swoją wiedzę i stara się o tytuł doktora. W tym filmie promującym, skupiliśmy się nie tylko na pokazaniu możliwości jakie daje studiowanie na prestiżowej uczelni, ale także podkreśliliśmy wyjątkowość miasta jakim jest Kraków. W produkcji został ukazany piękny Kampus, laboratoria, biblioteka, ale także wiele miejsc od zawsze kojarzonych z Krakowem, takich jak Rynek Główny, Zamek Królewski na Wawelu czy nowoczesne Centrum Kongresowe ICE.

Film był kręcony przez trzy dni zdjęciowe kamerą SONY FS700 z rekorderem ODYSSEY 7Q+,  który to sprzęt filmowy daje wyraźny i klarowny obraz pełen plastyki i dynamiki. Nasz operator filmowy wspólnie ze studentką przemierzał Kraków, aby opowiedzieć historię młodej kobiety i jak najlepiej pokazać jej życie, a przede wszystkim naukę w królewskim mieście. Duży nacisk w tej realizacji filmowej kładliśmy na naturalność, gdyż istotą tego filmu reklamowego było pokazanie prawdziwej dziewczyny z Białorusi, która świadomie wybrała Uniwersytet Jagielloński jako ścieżkę swojego rozwoju. Cała koncepcja filmu była oparta na autentyczności, dlatego też w główną rolę wciela się doktorantka UJ, a nie profesjonalna aktorka. Bohaterka wypowiada się w swoim ojczystym języku, co sprawia, że film jest wiarygodny i przekonujący. Zostały też dodane napisy po angielsku, aby produkcja mogła trafić do szerokiego grona odbiorców. W realizacji filmu nieoceniona okazała się pomoc pracownika Uniwersytetu Jagiellońskiego, Pani Magdaleny, która brała aktywny udział w procesie filmowania,  a także montażu gotowego materiału. Zaangażowanie nasze oraz wspomnianej Pani Magdy sprawiło, że film ten jest wiarygodnym i rzetelnym materiałem reklamowym.

Filmy promocyjne są częstą wybieraną, a co najważniejsze skuteczną formą reklamy szkół oraz uczelni. Posiadamy duże doświadczenie w tego typu realizacjach filmowych.

 

Ujęcia z filmu