IIPG GESTALT - geneza logotypu

IIPG GESTALT geneza logotypu

Instytut Integralnej Psychoterapii Gestalt film promocyjny/dokumentalny

Zleceniodawca: I Instytut Integralnej Psychoterapii Gestalt

Zdjęcia: 2 dni na planie

Cel filmu: przedstawienie  genezy powstania symbolu Instytutu

Z Instytutem Gestalt mamy przyjemność współpracować już od dłuższego czasu. Tym razem nakręciliśmy film opowiadający genezę powstawania celtyckiego drzewka, którym zostają obdarowani absolwenci i pracownicy tej instytucji.

Bohaterami tego filmu promocyjnego są p. Zofia, dyrektor Instytutu oraz p. Sławek, prywatnie syn Pani Zofii, a z zawodu i zamiłowania jubiler. Wspólnymi siłami stworzyli oni projekt celtyckiego drzewka, które wręczane jest absolwentom placówki jako symbol przynależności do społeczności Gestalt. Drzewko wykonane zostało ze srebra, występuje pod postacią broszki lub wisiorka. Film kręcony był w dwóch lokalizacjach- w Instytucie Gestalt oraz w pracowni jubilerskiej. Zależało nam na uzyskaniu harmonii i równowagi pomiędzy tymi pozornie niepasującymi do siebie miejscami. Wybór drzewka celtyckiego jako znaku rozpoznawczego Instytutu nie jest przypadkowy- ma symbolizować ono wytrwałość i ogrom możliwości jakie daje nam świat, a to wydaje się być idealnym nawiązaniem do misji Instytutu i jego pracowników.

Ten film promocyjny kręcony był przez dwa dni za pomocą kamery ……, dzięki której mogliśmy uzyskać ładny obraz detali (jak w ujęciu z przygotowywaniem pierwszego egzemplarza). Nasz operator filmowy skupił się  na naturalnym pokazaniu bohaterów filmu. Podczas montażu tej produkcji filmowej zastosowaliśmy płynne przejścia pomiędzy scenami, tak aby wypowiedzi występujących w nim osób wzajemnie się uzupełniały.

Realizacja tego filmu promocyjnego była dla naszych operatorów ciekawym doświadczeniem, mogli oni poznać fragment historii Instytutu Integralnej Psychoterapii Gestalt oraz przyświecających mu wartości. Dzięki wzajemnemu zrozumieniu i świetnemu przygotowaniu bohaterów praca na planie filmowym była dla nas przyjemnością.

Ujęcia z filmu